Ryba na talíři

Propagace sladkovodní akvakultury

Projekt RYBA NA TALÍŘ vznikl na podporu sladkovodní akvakultury a má za cíl zlepšení povědomí široké veřejnosti o pozitivech konzumace domácích sladkovodních ryb. Projekt je zaměřen na prezentaci zdravé kuchyně a poukazuje na to, že rybí maso je nejen chutné, ale především bohaté na pro organismus prospěšné tuky, minerály, vitamíny a také je zdrojem lehce stravitelných bílkovin. Snahou je rovněž podpořit domácí trh a regionální prodejce sladkovodních ryb.

Projekt se snaží ukázat snadnou přípravu ryb a vyvrátit tak o nich zažité předsudky. Se speciálně upraveným mobilním stánkem jsou navštěvovány farmářské trhy, regionální slavnosti, jarmarky a další místa, kde kuchař přímo prezentuje recepty a způsob jejich správného zpracování. Uvařený pokrm můžete přímo na místě ochutnat a vzít si recept s postupem, podle kterého pak můžete vařit v klidu a pohodlí domova. Máme pro vás připraveno i vaření ve formě videí, které naleznete přímo na tomto webu v záložce Recepty.

Součástí projektu je také prezentace sladkovodní akvakultury na odborných výstavách. V roce 2022 se v rámci propagace sladkovodní akvakultury budeme účastnit mezinárodního agrosalonu Země Živitelka v Českých Budějovicích.

Prezentace projektu na farmářských trzích se v roce 2022 neuskuteční.

Projekty roku 2019 a 2020

Zajištění výstav a veletrhů pro projekt Ryba na talíř na rok 2019 (CZ.10.5.109/5.2/4.0/16_003/0000824) Cílem projektu je prezentace sladkovodní akvakultury na odborných výstavách. Účastníkům z řad široké či odborné veřejnosti jsou přestaveny kuchařské life show, které jsou spojeny s ochutnávkou pokrmů ze sladkovodních ryb. Projekt je financován Evropskou unií - Evropským námořním a rybářským fondem Operační program rybářství.

Realizace kontaktních akcí projektu Ryba na talíř pro roky 2019 a 2020 (CZ.10.5.109/5.2/4.0/16_003/0000822) Realizace kuchařské roadshow s prezentací zpracování sladkovodních ryb určená pro akci Poznej svého farmáře, farmářské trhy a lokální slavnosti ve městech střední velikosti. Dále také prezentace sladkovodních ryb a receptů z nich v super či hypermarketech, promo akce pro ZŠ a profesionální školení kuchařů. Projekt je financován Evropskou unií - Evropským námořním a rybářským fondem Operační program rybářství.

Zajištění kreativní části kampaně Ryba na talíř pro roky 2019 a 2020 (CZ.10.5.109/5.2/4.0/16_003/0000825) Projekt zahrnuje především revitalizaci webových stránek, tvorbu instruktážních videí, fotokuchařku, grafickou úpravu letáků s fotorecepty, grafickou tvorbu bannerů. Dále také tvorbu informačních a edukačních materiálů formou letáků či samolepek. Projekt je financován Evropskou unií - Evropským námořním a rybářským fondem Operační program rybářství.

EU Ministerstvo zemedělství
Dobré pro zdraví

Oblíbené RECEPTY

Čerstvé ryby z regionu

Food truck Ochutnejte ryby přímo z našeho vozu